Novosti
Izložba

Izložba „Arhitekt – investitor – obrtnik“ u Osijeku

Izložba „Arhitekt – investitor – obrtnik. Stambena arhitektura Rudolfa Lubynskog u zagrebačkom Donjem gradu“ otvara se u srijedu 15. travnja 2026. u auli Građevinskog i arhitektonskog fakulteta u Osijeku.

Uoči otvorenja izložbe dr. sc. Irena Kraševac održat će predavanje „Stanovati u Zagrebu 1880.–1940. Donji grad kao primjer građanske kulture stanovanja kroz istraživanja na projektu ARHZAG“. Uz voditeljicu projekta i autoricu idejne koncepcije izložbe na otvorenju će govoriti doc. dr. sc. Danijela Lovoković, dipl. ing. i Ivana Haničar Buljan, dipl. ing. arh.

Izložba je proizašla iz rada na projektu, koji se realizira uz podršku Hrvatske zaklade za znanost, a osmišljena je u suradnji članova istraživačke grupe projekta ARHZAG.

Uz izložbu je kreirana i digitalna prezentacija izrađena pomoću alata ArcGIS StoryMaps, koja predstavlja izvorne projekte i današnje stanje stambeno-najamnih kuća Rudolfa Lubynskog izgrađenih početkom 20. stoljeća u zagrebačkom Donjem gradu.

Izložba ostaje otvorena do 24. travnja 2026. godine.

-
Kontakt: Irena Kraševac

#ARHZAG #HRZZ